Burak Emek

Annesinin şırıngayla çamaşır suyu içirdiği bebek, hayati tehlikeyi atlattı

Diyarbakır‘ın Bismil ilçesinde kusma şikayetiyle hastaneye kaldırılan 1 yaşındaki L.Y.’ye, annesi N.E.’nin (21) şırınga ile çamaşır suyu içirdiği ortaya çıktı. Kız bebeğin hayati tehlikesi sürerken, gözaltına alınan anne tartıştığı eşine kızdığı için çocuğuna çamaşır suyu içirdiğini söyledi.


Kocasına kızıp, bebeğine şırınga ile çamaşır suyu içirmiş

Bismil Devlet Hastanesi’ne dün akşam saatlerinde kusma şikayetiyle getirilen L.Y. adlı kız çocuğu, ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağırlaşan L.Y., burada yoğun bakıma alındı. Doktorlar, L.Y.’nin neden kustuğunu öğrenmek için anne N.E.’ye sorular sordu. N.E. de dini nikahla birlikte yaşadığı eşiyle tartıştığını, daha sonra sinirlenip kızına şırınga ile çamaşır suyu içirdiğini itiraf etti. İhbarla hastaneye gelen polis ekipleri, N.E.’yi gözaltına aldı. N.E.’nin emniyetteki işlemleri sürerken, L.Y.’nin hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

Kocasına kızıp, bebeğine şırınga ile çamaşır suyu içirmiş

ANNE TUTUKLANDI, BEBEK HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI

Gözaltına alınan N.E, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yoğun bakımda tedavi gören ve daha sonra hayati tehlikeyi atlatan L.Y., yatan hasta servisine alındı. L.Y.’nin tedavisi serviste devam edecek. Yakınlarının refakat ettiği L.Y’nin durumuyla ilgili olarak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri de çalışma başlattı. Ekipler, yaptıkları çalışmalar sonucunda L.Y’nin durumuyla ilgili olarak rapor hazırlayacak.

Yorum ekle