Burak Emek

Ödüller

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyetinden (GGC) 2015 yılında  ‘Yılın başarılı gazetecileri yarışmasında, ‘Diyarbakır karıştı: Ölü ve yaralılar var’ görüntüsü ile görüntü dalında mansiyon ödülü aldı.

2016 yılında İHA’da Operasyon  biriminde görev aldı. Bu süre zarfında Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nden (GGC) 2016 yılında ‘Yılın başarılı gazetecileri yarışmasında, “Bağlar’da çatışma, yaralı polise vatandaş siper oldu” haberiyle “TV haber” dalında birincilik ödülü aldı.

Irak’ta yaklaşık 130 gün çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönerek  2017 yılı 15 Şubat itibarıyla Demirören Haber Ajansı’nda (DHA)’da çalışmaya başladı. Başarılı haberlere imzan atan Emek, 24 Ekim 2018’de Türkiye’de kurulan Azerbaycan destekli Haber Global TV’nin Diyarbakır bürosunda kurucu olarak yer aldı. Haber kameramanı olarak çalışan Emek, aynı zamanda prodüktörlük yaparak bir çok habere imza attı. 

2018 yılında düzenlenen Türkiye Haber Kameramanları Derneği (THKD) ’23’üncü Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması’nda ‘Cinayet Zanlısıyla Röportaj, ‘Yılın En İyi Röportaj Haberi dalında birincilik ödülü aldı.

Burak Emek على تويتر: "6 ülkeden 114 görüntü kapsamında düzenlenen 23. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışmasın da “Cinayet Zanlısı Katil” ile yaptığım röportajda aldığım 1. Ödülünü ilk kez Diyarbakır'a götürmek nasip oldu.…

2019 Yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de Fırat’ın Doğusu’na yönelik başlattığı ‘Barış Pınar’ı Harekatı takibi yaptı. Türkiye Haber Kameramanları Derneği (THKD) 2019 yılında Barış Pınarı Harekatı’nda Suriye Sınır hattında ‘Yılın Haber’ görüntüsü ödülüne layık görüldü.

Burak Emek on Twitter: "24. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda, yılın haber görüntüsü kategorisinde hak kazandığım ödülü, Cumhurbaşkanı Yardımcısı @fuatoktay tarafından aldım. Bu gece de beni yalnız bırakmayan @ahmetsulaTR müdürüme de ...

2021 Yılında Diyarbakır Anneleri haberleriyle Diyarbakır DHA bürosu adına Memur-SEN ve Eğitim -Bir-Sen adına ‘Haber Ödülü’ aldı.

Burak Emek (@burakemek10) | Twitter

DHA'ya 'yılın en iyi röportaj haberi' ödülü 

2021 Yılında Türkiye Haber Kameramanları Derneği’nin (THKD) düzenlediği, ’25’inci Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması’nda Demirören Haber Ajansı (DHA) Diyarbakır muhabiri Burak Emek, ‘Röportaj Haber’ kategorisinde ‘Yılın en iyi röportaj haberi’ ödülüne layık görüldü.

 

Yılın en iyi röportaj haberi DHAnın İletişim Başkanı Altundan basın mesajı

2022 ‘ARAŞTIRMA HABER’ ÖDÜLÜ

DİYARBAKIR İş İnsanları 2022 Zirvesi’nde, Demirören Haber Ajansı (DHA) Diyarbakır Muhabiri Burak Emek’e ‘Yılın Araştırma Ödülü’ verildi.
                                               

Halen, Demirören Haber Ajansı’nda (DHA) muhabir olarak görevine devam etmektedir.