Burak Emek

MOBİSAD Diyarbakır İl Başkanı Atlı’dan “Aşı Olun” çağrısı

Mobil İletişim Araçları Ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği (MOBİSAD) Diyarbakır İl Temsilcisi Abdurrahman Atlı, iletişim sektörü çalışanları başta olmak üzere tüm Diyarbakır halkının bir an önce aşı olması gerektiğini söyledi.

Koronavirüs vaka sayında artışın sürdüğü ve aşılama oranın en düşük olduğu iller arasında yer alan Diyarbakır’da bir çağrıda MOBİSAD Diyarbakır İl Temsilcisi Abdurrahman Atlı’dan geldi. Atlı aynı zamanda toplumsal bağışıklığın sağlanması için aşı çalışmalarının devam ettiği bölge illerinde aşı sırası gelen ancak yaptırmayan vatandaşların bilgilendirilmesi için oluşturulan sağlık ekipleri, ön yargıları yıkıp, vatandaşları ikna edebilmek için yoğun çaba harcıyor.

“BU KARANLIK PANDEMİ DÖNEMİNDE İNSANLARIN KARANTİNADAN, İŞSİZ KALMAKTAN, HASTALANMAKTAN VE ÖLMEKTEN KORUMAK BİZİM ELİMİZDE”

Pandemiden kurtulmanın en kısa ve pratik yolunun aşı olmaktan geçtiğini hatırlatan Atlı, “Bu karanlık pandemi döneminde insanların karantinadan, işsiz kalmaktan, hastalanmaktan ve ölmekten korumak bizim elimizde. Bunların hepsini bize bir arada sunan, en kolay, en hızlı, en ucuz ve en az hasarlı, karlı yol basit ve bedava olan aşıdır. Gelişmiş ülkelerdeki aşı oranları çok yüksek bir oranda şuan. Eskiden on binlerce ölüm bildiren İtalya, İngiltere, Amerika ve Almanya gibi ülkelerde ölümler 15-20 civarına düşmüş bulunmakta. Şunu da asla unutmayalım, aşı bizi hastalıktan korumaz, bizi hastalığın şiddetinden ve olumsuz etkilerinin azaltılmasında yardımcı olacaktır. En basit hali ile koronavirüse karşı aşılı bir hasta ayakta geçirirken aşısız bir diğeri ise maalesef solunum yetmezliği başta olmak üzere çok ağır zatürre ile geçirmekte ki ölümler buradan kaynaklanıyor. Şuan ki güncel veriler Amerika’daki ölümler incelendiğinde büyük çoğunluğunu aşısız olanların oluşturduğunu gözler önüne seriyor” dedi.

Yorum ekle